Картинки по запросу солнечная электроэнергия

Актуальність відновлювальних джерел енергії в Україні

У зв’язку з постійним зростанням вартості традиційних паливних ресурсів (вугілля, газ), їх вичерпності у природі та негативним впливом на навколишнє середовище від їх використання в Україні актуальним стає питання використання відновлюваної (альтернативної) енергії. За даними НЕК Укренерго на данний час встановлена потужність ОЕС України становить 53,78 млн.кВт, з яких 33,95 млн. кВт припадає на ТЕС/ТЕЦ (63,1%), 13,84 млн. кВт – АЕС (25,7%), 5,41 млн. кВт – ГЕС/ГАЕС (10,0%), 0,58 млн. кВт – ВЕС/СЕС (1,0%) [1].

З метою стимулювання виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії державою було запроваджено «зелений» тариф. Так з 2009 року ДП «Енергоринок» у всіх приватних осіб і підприємств викуповуються надлишки електричної енергії, що виробляється сонячними батареями та вітряними генераторами за спеціальним тарифом, який затверджується НКРЕ. На сьогоднішній день ставка «зеленого» тарифу для електроенергії, виробленої з енергії сонячного випромінювання становить: 0,18 євро/кВт для приватних сонячних електростанцій встановленою потужністю до 30кВт; 0,15 євро/кВт для промислових сонячних електростанцій, збудованих у 2017-2019 роках; 0,163 євро/кВт для сонячних електростанцій, розміщених на дахах та змонтованих у 2017-2019 роках. Окрім цього, необхідно зазначити, що виробниками електроенергії з відновлювальних джерел може використовуватись обладнання виробництва будь-якої країни, проте при використанні вітчизняного обладання тариф збільшується на 5-10% [2]. Також діють пільги на ввезення енергоефективного обладнання на територію України. Перелік товарів, що звільняються від оподаткування та механізм реалізації даної пільги визначений постановою КМУ від 30.03.2016 №293 [3].

Завдяки хорошій рентабельності у нашій країні підвищилась зацікавленість до використання фотоелектричних установок, які безпосередньо перетворюють сонячне випромінювання в електроенергію за допомогою фотоелектричних перетворювачів. Вартість обладнання таких установок менша у порівнянні з вітряними електростанціями, монтаж модулів та їх експлуатація також значно легші. Окрім того, вітряк працює тільки за наявності сильного вітру, а сонячні модулі здатні збирати енергію навіть при пасмурній погоді. Зазвичай термін окупності СЕС в середньому складає 10 років, ВЕС – в залежності від регіону [4].

Нашою організацією в період з 2017р. по 2018р. було виконано декілька проектів будівництва сонячної електростанції з використанням фотоелементних модулів, зокрема:

- проект будівництва сонячної електростанції, встановленої на будівлі автосалону за адресою: м. Харків, вул. Героїв праці (кут вул. Академіка Барабашова);

- проект будівництва сонячної електростанції (СЕС) з використовуванням фотоелементних модулів з обстеженням існуючих будівель та споруд в частині розташування елементів СЕС за адресою: м. Харків, вул. Металіста, 6;

- проект будівництва сонячної електростанції (СЕС) з використовуванням фотоелементних модулів з обстеженням існуючих будівель та споруд в частині розташування елементів СЕС за адресою: с.м.т. Пересічне, Сумський шлях, 1к.

 

Актуальність нашої роботи підвищується з прийняттям Кабінетом Міністрів України державної стратегії на період до 2035 року «Безпека, енергоефективність, конкурентоздатність», мета якої є зміна енергетичного балансу держави, а саме нарощення часток ВЕС/СЕС до 25% ( зараз 1%) та атомної енергетики до 50% (зараз 25%) за рахунок зменшення частки ТЕС та ТЕЦ до 12% (зараз 50%). Тож залишається сподіватися на сприяння держави при реалізації зазначених проектів.

 

 

1) https://ua.energy/about/ukrenergo-za-3-hv/

2) http://energylogia.com/home/avtonomnost/zelyonyj-tarif-v-ukraine.html

3) http://saee.gov.ua/uk/business/preferentsii/derzh-pidtrymka/podatkovi-ta-mytni-pilgy

4) http://girnyk.dn.ua/publ/ehlektrooborudovanie/chto_luchshe_vetrogenerator_ili_solnechnye_batarei/30-1-0-2448